Podstawa to odpowiedni sprzęt

Podstawa to odpowiedni sprzęt
05Gru

Mieć dom z ogródkiem, to marzenie wielu z nas. Są tacy, którym udaje się je zrealizować. Kiedy stajemy się już właścicielami posesji, prędzej czy później odkrywamy, że aby wykonać choćby najdrobniejszą pracę przy domu czy w ogrodzie musimy wyposażyć się w szereg różnych narzędzi. Sukcesywnie zaczynamy kompletować sprzęt, bez którego krótko mówiąc nie możemy się obyć.

W sezonie zimowym takim narzędziem jest niezaprzeczalnie łopata do odśnieżania. Choć ostatnio zimy bywają łagodne, to jeszcze się nie zdarzyło, aby nie sypnęło białym puchem. Warto o zakupie niezbędnego sprzętu pomyśleć odpowiednio wcześniej, aby nie dać się zaskoczyć.

Stając w obliczu zakupu łopaty, możemy mieć naprawdę spory dylemat, gdyż na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli o rozmaitych kształtach.

Jak więc wybrać tę, która będzie dla nas najlepsza?

Przede wszystkim musimy postawić na jakość - to podstawa dobrego sprzętu. Łopata powinna być wykonana z trwałych, ale elastycznych materiałów, dzięki czemu będzie odporna na uszkodzenia. Powinna być także stosunkowo lekka, aby dodatkowo nie obciążać naszego kręgosłupa, który i tak będzie mocno eksploatowany. Szufla natomiast nie może być zbyt płytka, odpowiednia głębokość pozwoli w sprawny sposób uporać się z zalegającym śniegiem. Warto też, aby wyposażona była w metalowe okucie, które przyda się do rozkruszania warstwy lodu

Biorąc pod uwagę powyższe wytyczne firma Kwazar stworzyła serię niezwykle wytrzymałych, lekkich i poręcznych łopat. Szeroka szufla pozwala na sprawne nabieranie większej ilości śniegu, natomiast solidna aluminiowa listwa na krawędzi szufli ułatwia kruszenie lodu i zbitego śniegu. Istotną zaletą łopaty do śniegu Kwazar jest wyjątkowa wytrzymałość, co potwierdzają przeprowadzone testy

. Do produkcji szufli użyto niezwykle trwałego tworzywa, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie warunków atmosferycznych, w tym silnego morzu. Oprócz tego trzonek łopaty wykonany został z woskowanego, litego drewna.

Zdjęcie Podstawa to odpowiedni sprzęt #1

Łopaty do śniegu Kwazar to propozycja dla tych wszystkich, którzy szukają niezawodnego, wytrzymałego i przede wszystkim trwałego narzędzia pracy. Co ważne łopata Kwazar jest sprzętem uniwersalnym, który może służyć nie tylko do odgarniania śniegu zimą, ale także świetnie sprawdzi się w wielu pracach ogrodowych także wiosną, latem i jesienią.

Łopaty Kwazar: cena promocyjna 38zł (sklep.kwazar.com.pl)

Zapisz

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ